ВІДОМОСТІ
щодо кадрового, матеріально-технічного, навчально-методичного забезпечення освітньої діяльності закладу освіти, необхідного для досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених відповідним державним стандартом певного рівня повної загальної середньої освіти, забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці
2023/2024 навчальний рік
Івано-Франківська спеціальна школа Івано-Франківської обласної ради розміщена в кількох будівлях, які розташовані на території площею в 6,6810 га. Загальна площа приміщень складає 7379,7 м².
Кількість класів – 14 : початкова школа – 5 класів, основна школа – 9 класів наповнюваність класів до 12 дітей з особливими освітніми потребами.
Ліцензований обсяг складає 150 осіб.
Фактична кількість – 91 учні, з них : 1-4 класи – 33 учнів, 5-9 класи -53 учня, 10 класи – 5 учнів.
Кадровий потенціал спеціальної школи є якісним і високофаховим, оскільки на його спроможностях і фаховому рівні побудований якісний освітній процес.
З 01 вересня 2023 року 15 здобувачів освіти Спеціальної школи перебувають за кордоном і здобувають освіту за сімейною формою навчання.
В закладі освіти на пансіоні перебувають 9 учнів.
Директор закладу освіти має повну вищу педагогічну освіту, стаж роботи 40 років. Вільно володіє українською мовою, є громадянином України.
Навчання в закладі освіти ведеться державною мовою.
Загальна чисельність працюючого персоналу складає 83 осіб.
З них: педагогічного складу – 43; обслуговуючого – 40 – з них медичного – 4; інженерного – 1. Гендерний склад працюючих – 62 – жінок, 21 – чоловік.
Характеристики педагогічного персоналу: повна вища освіта у 43 осіб, що складає 100%. Кваліфікації педагогічного персоналу : спеціалісти – 2; спеціаліст другої категорії- 10; спеціаліст першої категорії- 7; спеціаліст вищої категорії-23, з них мають педагогічні звання «старший вчитель» -9, «старший вихователь» – 2. Всі педагогічні працівники працюють відповідно до спеціалізації та кваліфікації.
Заклад працює за освітніми програмами, які погоджені педагогічною радою і затверджені наказом по закладу освіти.
Освітня програма Івано-Франківської спеціальної школи сформована на основі Типових освітніх програм:
В навчальних корпусах розміщені навчальні кабінети, лабораторії з лаборантськими, кабінети із спец предметів, бібліотечний фонд з необхідним набором приміщень, приміщення для самопідготовки учнів та адміністративні приміщення. Бібліотека закладу загальною площею 65 кв.м., кількість посадкових місць 20.Обсяг бібліотечного фонду складає 17839 примірників: підручники – 12254 примірників , художня літератури – 5335 примірників, тлумачні словники- 50 примірників, словники англійської мови – 200 примірників. У школі створено локальну мережу Інтернету. Відповідно до Закону України «Про освіту» в закладі створено веб-сайт, у якому розміщена у відкритому доступі наступна інформація: Статут закладу; структура та органи управління закладу освіти, кадровий склад, програми (освітні програми), що виконуються в закладі освіти, та перелік освітніх (практичних) компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою; соціальний паспорт; правила прийому до закладу освіти; режим роботи; правила поведінки учнів в закладі освіти; план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу(цькуванню) в закладі освіти; накази з основної діяльності; річний звіт про діяльність закладу освіти; мова освітнього процесу; умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами; матеріально-технічне забезпечення закладу; фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів; порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти; порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідаль-ність осіб, причетних до булінгу (цькування) ; пансіон; інша інформація , що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.
Навчальні корпуси ізольовані від джерел розповсюдження шуму навколишніх закладів, що забезпечує дотримання навчально-технологічних та санітарно-гігієнічних вимог.
Фізкультурно-оздоровчий комплекс, який містить у своєму складі приміщення для занять за обов’язковою програмою та приміщення, що передбачені для оздоровлення дітей та викладацького штату.
Для забезпечення обов’язкової програми запропоновано:
-спортивний зал, який оснащений для проведення занять за всіма видами обов’язкової спортивної програми, обладнаний конструкціями для кріплення всіх снарядів;
Для фізкультурно-оздоровчих занять
Всі вищевказані зали і споруди містять набір обов’язкових додаткових приміщень, що забезпечують повноцінне функціонування і використання за призначенням комплексу, виконання заходів, визначених санітарно-гігієнічними вимогами, правилами та інструкціями із техніки безпеки, протипожежними нормами і правилами.
Відкриті спортивні споруди призначені для фізкультурно-спортивної роботи та проведення занять із спецпідготовки і представлені за наступними видами спорту:
Розміщення відкритих вищевказаних споруд забезпечує виконання спортивно-технологічних і експлуатаційних вимог.
Крім основного призначення, всі фізкультурно-спортивні майданчики дозволяють проведення турнірів, ігор, змагань.
Їдальня на 150 місць. Проведена реконструкція з метою забезпечення гарячим харчуванням учнів. Робота їдальні – на сировині, з охопленням гарячим харчуванням – 100 % учнів за одну посадку. Харчування п’ятиразове.
Корпус їдальні сполучений теплим переходом із навчальними та спальними корпусами.
До їдальні передбачений під’їзд для автотранспорту, що постачає продукти та сировину.
Набір виробничих, складських та адмінпобутових приміщень їдальні – відповідно до вимог нормативних документів для закладів харчування даного профілю.
Оснащення всіх виробничих підрозділів – обладнання, що працює на електроенергії.
Медсанчастина призначена для постійного спостереження та контролю за станом здоров’я учнів, проведення профоглядів та профілактичних заходів, містить у своєму складі поліклінічне відділення з кабінетом лікарів, маніпуляційною і фізкабінетом, приміщенням для персоналу та зберігання медикаментів, із відповідним набором приміщень ізолятора. Ізолятор призначений для тимчасового перебування загально хворих. При виникненні підозри на інфекційні чи подібні захворювання учнів транспортують спецавтотранспортом у стаціонари відповідних лікувальних закладів.
Спальні корпуси розміщені в одному комплексі з навчальними корпусами і з’єднані між собою критими галереями. У спальних виконано реконструкцію для приведення до сучасних норм та забезпечення санітарно-гігієнічних вимог спалень та допоміжних приміщень. Наявний окремий корпус із спальними та ігровими приміщеннями, які також з’єднані з основними корпусами галереєю.
Для духовного росту, підтримки учнів, засвоєння основ християнської етики та моралі, проведення богослужіння та здійснення церковних обрядів, передбачена капличка.
Господарські споруди розміщені у відокремленій зоні і містять зблоковані між собою корпуси, де передбачено:
оснащений оглядовою ямою;
Підсобне господарство передбачене для власних потреб школи, трудового навчання учнів у сфері господарства.
Всі працівники Івано-Франківської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради щорічно проходять медичний огляд. Працівники шкільної їдальні проходять медичний огляд 2 рази на рік
Безпека життєдіяльності закладу освіти. Охорона праці та техніка безпеки.
Безпека життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в школі ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил. Усі учасники навчально-виховного процесу при зарахуванні до школи і в процесі здобуття освіти проходять інструктаж (навчання) з питань безпеки життєдіяльності, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, правильних дій при виникненні надзвичайної ситуації, правил дорожнього руху.
Розроблені інструкції з безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу, вдома , на водоймі, в транспорті, на вулиці. Оформлені стенди.
Робота педагогічного колективу з охорони праці організована згідно із законами України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти». Відповідно до вимог нормативних документів, у навчальному закладі розроблена відповідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці, створено службу охорони праці, затверджені положення про служби охорони праці, створені й діють комісії з навчання та перевірки знань з охорони праці, програми навчання, плани-графіки проведення навчання та білети для перевірки знань. Навчання й перевірка знань з охорони праці вчителів фізики, інформатики, хімії, біології, трудового навчання, фізичного виховання, ОЗВ проводиться щорічно згідно з планом-графіком. Робота служби з охорони праці здійснюється відповідно до плану роботи та графіків обстежень, затверджених директором школи.
Згідно з вимогами чинних нормативних документів, розроблені, затверджені директором і видані посадові інструкції для всіх працівників навчального закладу. Для окремих категорій працівників розроблені та введені в дію інструкції з охорони праці та інструкції з безпеки праці при виконанні небезпечних робіт.
Як із працівниками, так і з учнями та їхніми батьками проводяться всі види інструктажів, а також їх облік за встановленою формою. Розроблені й затверджені програми вступних інструктажів для працівників і учнів, які поміщені в журналах вступного інструктажу для працівників і класних журналах для учнів.
Згідно з вимогами нормативних документів, реєструються первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі для працівників та учнів. Журнали реєстрації інструктажів знаходяться в службі охорони праці і на робочих місцях у навчальних кабінетах (фізики, інформатики, біології, хімії, шкільних майстернях, спортивних залах).
Учителі фізики, біології, хімії, трудового навчання, фізичного виховання проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ, перед початком кожного розділу навчальної програми з фізичного виховання.
Облік інструктажів учителі проводять у класних журналах на сторінці відповідного предмета в розділі про запис змісту року.
Навчальні кабінети, майстерні, спортивні зали, шкільна їдальня забезпечені первинними засобами пожежогасіння, на видному місці розміщені плани евакуації на випадок пожежі. Оформлені куточки з безпеки життєдіяльності.
Питання створення безпечних умов праці, навчання і виховання учасників навчально-виховного процесу постійно знаходяться на контролі в уповноваженого з питань техніки безпеки та директора навчального школи.
У річному плані навчального закладу є окремий розділ «Планування роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності». Згідно з ним, систематично перевіряється робота школи з питань дотримання вимог законодавчих і нормативних документів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму. Ці питання обговорюються на нарадах у присутності директора, педагогічних радах.
У навчальному закладі розроблені нормативні документи з техніки безпеки й охорони праці відповідно до діючого законодавства. За останні три роки в закладі освіти були відсутні нещасні випадки.
В жовтні місяці 2022 року адміністрація школи, інженер з ОП і ТБ пройшли курси з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, здали іспит та отримали посвідчення встановленого зразка. Всі працівники закладу пройшли навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності, про що оформлені протоколи.
Робота щодо профілактики дитячого травматизму ведеться у двох основних напрямках:
1) робота зі створення безпечного середовища перебування дітей у навчальному закладі;
2) гігієнічне навчання і виховання дітей, мета якого вироблення в них навичок безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях;
При цьому адміністрація, медичний персонал та вчителі навчального закладу здійснюють такий обсяг профілактичних заходів:
Заклад освіти зобов’язується дотримуватись ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року №1187 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності».